Hlavní navigace

Názor ke článku ChatGPT: Umělá inteligence programuje podle textového zadání v češtině od Mipam - Také jsem se CGPT ptal, na čem běží,...

  • 13. 12. 2022 12:24

    Mipam

    Také jsem se CGPT ptal, na čem běží, jaká je infra, operační systém pro nodes, atd, po dlouhé době okecávání o nefyzické podstatě jsme se dostali aspoň k tomu, že OS na kterém to běží je buď Linux nebo Windows. Že dostává z API požadavky skrz HTTP. Že má jakési tři základní vrstvy algoritmu, příjem dotazu, zpracování dotazu a jeho distribuci mezi nodes a následné vyčištění s odpovědí. Jeeště jsem z něj vytáhl použité Python knihovny a pak už jsme se motali v kruhu. Moc toho o sobě neví. Nicméně vše výše zmíněno jsou veřejně dostupné informace.

    Můj názor je, že odkrokovat algoritmus musí být možné, jde spíše o to, kolik těch agentů na kolika nodech je. Resp. nastavit nějaké metriky a pak sbírat by také mělo být možné. Ale opět, bude to obrovském množství dat. Nicméně, nechce se mi věřit, že při návrhu nemysleli na to, aby měli k dispozici možnost tracovat procesy, dumpy průběhu zpracování algoritmů, případně otisky paměti, které musí být lze analyzovat i když se jedná o obrovskou neuronovou síť. Ale stále to běží na procesorech, v paměti a používá se HTTP protokol k výměně informací mezi nody, agenty a API. Ale nejsem ani náhodou expert AI, nebo matematik, jen prostý infrák.