Hlavní navigace

Názor ke článku Windows Vista? Ne, děkuji... od D.A.Tiger - Vlado L : Vlado když jste si dovolil tady...

 • 30. 11. 2007 19:37

  D.A.Tiger (neregistrovaný)

  Vlado L :

  Vlado když jste si dovolil tady takovým docela drsným způsobem kritizovat všechny z neobjektivnosti, tak snad dovolíte taky trochu kritických dotazů :

  1) Nejprve GUI WinXP a KDE. Mohl by jste mi prozradit kde a jakým způsobem nastavím parametry nějakého konkrétního okna ve WinXP, jako např. jeho typ, pozici a velikost (na trvalo), celoobrazovkový režim, držení nad/pod aplikacemi, průhlednost, změnu okrajů, klávesovou zkratku, atd...? Ergonomie ve Widlích, nenechte se vysmát!

  2) Mě osobně Gnome připadá velice nepřehledné a svým vzhledem "Dětské". A to ani nemluvím o defaultním správci souboru, který se snaží napodobovat iexplorer ve Widlích.

  KDE je sice o něco línější než jiné GUI pro Linux, ale podle mého se jedná o nejvyspělejší systém svého druhu pro Linux a myslím si že je pěkná blbost jej srovnávat s GUI ve Windows.

  Každý ať používá co mu vyhovuje. Jenže z Vaši diskuze mám pocit, že těžce prožíváte Gnome a z tohoto pohledu porovnáváte vše ostatní. To je v pořádku, ale nenadávejte laskavě ostatním pro zaujatost, když (alespoň jak jsem pochopil Vaše příspěvky) sám nejste o moc objektivnější.