Hlavní navigace

Názor ke článku Windows Vista? Ne, děkuji... od pan anonym - líbí se mi lidé, kteří hodnotí systém na...

 • 29. 11. 2007 20:28

  pan anonym (neregistrovaný)

  líbí se mi lidé, kteří hodnotí systém na základě zkušenosti řádově několika hodin (dlouho to nabíhalo, tak jsem to rovnou smazal)...

  Jsem si nainstaloval Fedoru (Ubuntu, Debian, MacOS X, XYZ) a ten desktop byl tak strašnej, nešlo tam ani nastavit správné rozlišení, tak jsem to hned smazal a hodil tam wokna a mám pokoj. Je to takhle fér?

  Pánové, že vás hanba nefackuje, když si sami tak odkopáváte svou vlastní hloupost. Netroufnul bych si shodit jakýkoli software jen na základě tak povrchní znalosti. To dělají snad jen recenzeti sw v novinách, ne?

  Než něco odsoudím, budu se snažit nejdřív pochopit PROČ se ten sw chová tak, jak se chová (tj. proč nabíhá naoprvé vše dlouho - vytváření prefetch, proč furt jede disk - prvotní index, proč zabírá tolik paměti - jiná správa, větší cache, super fetch atd.).

  Jinak ohledně toho noťasu - stačí si upravit výkonostní profily. Na baterie defaultně zapne nízký výkon, podtaktuje CPU atd. Stačí kliknout na ikonu baterie v systray. Mně jede noťas na baterky se stejným výkonem jako se zdrojem - pravda, výdrž tý mojí 17" obludy je pak jenom hodinu a půl, ale to mi tak akorát stačí na to, abych si cestou ve vlaku zahrál své oblíbené Settlers. ;)