Hlavní navigace

Názor ke článku Windows Vista? Ne, děkuji... od wortyr - Docela výstižně napsané. Dostal jsem MSDN licenci Win...

 • 29. 11. 2007 11:12

  wortyr (neregistrovaný)

  Docela výstižně napsané. Dostal jsem MSDN licenci Win Vista Business. Testoval jsem je asi 2 dny, a upřímně mi to stačilo.

  Také jsem si připadal jako blbec, když jsem manuální nastavení sítě dělal přes deset minut. Naprosto mi uniká logika současného rozdělení v síťové konfiguraci.

  Rychlost systému žalostná, je sice pravdou, že nemám žádné "dělo", ale i tak.

  Ten otravný dialog, který zablokuje všechno, dokud se mu neodpoví, mě přiváděl k šílenství. Prý se to dá někde vypnout, ale kde je potom ta vlastnost co fanatici do windows tak proklamují, že se nemusí nic sáhodlouze nastavovat. Podle mě je nastavení Vist k + - použitelnosti práce na půl dne.

  Minulý týden za mnou byl jeden známý, že potřebuje nainstalovat CSAmsTeX.... přes MikTeX samozřejmě. Hrůza a děs. Za hodinu se mi nepodařilo ani nainstalovat MikTeX (doteď jsem to úplně nedořešil).

  A perlička na závěr: známý má na NB připojení k netu přes ethernet. Nějaký jeho soused rozběhl nešifrovanou wifi, přičemž Vista se známému automaticky připojila na wifi AP a připojení k ethernetu odstavila. Vše bez jediné informace (potažmo takové, které by si BFU byl schopen všimnout). To se pak jeden diví, proč mu ten internet jede tak strašně pomalu....

  Upřímně řečeno, momentálně nevidím důvod na Vistu přecházet. Občas pracuji i na XP a to není špatný systém - a BFU jsou na něj už zvyklí. (i když oproti Ubuntu na NB a PCLinuxOS na desktopu je už hodně zastaralý)

  Od té doby, co máme na desktopu PCLinuxOS, používá ho celá rodina - ne direktivně, ale dobrovolně. Do win se bootuje už pouze kvůli hrám a to minimálně. :-)

  Můj názor je ten, ať si každý používá, co mu vyhovuje!