Hlavní navigace

Názor ke článku Nokia N900 v plném provozu 1. - Telefonování. od corwin78 - [11] ad 1. Dá, není tam žádná služba, která...

 • 19. 2. 2010 13:20

  corwin78 (neregistrovaný)

  [11]
  ad 1. Dá, není tam žádná služba, která by byla přímo závislá na připojení k internetu, jako je tomu u androidu. Jedině by to snad mohlo být určité omezení u A-GPS, a také je tu ten komfort být neustále on-line (i když za cenu rychlého vycucnutí baterky).

  ad 2. Ano funguje - úplně stejně jako u symbianových modelů - systém se nebootuje.
  ad 3. Přesně tak. RootFS je největší bolestí, má jen 256 MiB a hlavně neoptimalizované (neOPTifikované) aplikace ho rychle plní. Jinak je tam 32GiB paměť, která je rozdělena na tři partition - /tmp, /opt a /home/user/MyData. Všechny aplikace by se měly instalovat do OPT, kde je pro ně 2GiB místa. Nějaké místo na RootFS jde ušetřit např. pomocí symbolických linků do home, například pro APT cache.
  ad 4. Výdrž baterie je obecně nic moc. Při běžné práci počítej s nabíjením každý večer, při stálém připojení přes GPRS a WiFi nabíjím dvakrát denně. Abych řekl pravdu, při plné zátěži a připojení na internet ta baterka mizí před očima. To je ale obecně problém všech takto vybavených zařízení.
  ad 5. Mass-Storage funguje a dokonce velmi rychle, vlastně nejrychleji co jsem kdy viděl. Připojení přes SSH není problém a dokonce lze použít SMB/CIFS, případně FTP. Určitě se budu vzdálenému přístupu věnovat podrobněji. Zatím jen poznámka, že v módu PC Suite velmi pěkně funguje i v Linuxu připojení jako modemu - doslova Plug and Play. Se SyncML je myslím nějaký problém - zatím jsem nezkoušel, Syncuji proti firemnímu Exchangi, ale k tomu se ještě určitě dostanu.
  ad 6. Ano, IPtables jde doinstalovat z devel repozitářů myslím.
  ad 7. Součástí jsou OVI maps. Verze s navigací zdarma, kterou Nokia nedávno uvolnila by měla být snad brzy, už na ni netrpělivě čekám.