Hlavní navigace

Názor ke článku Recenze: Mike Oldfield - Man on the Rocks od orbieu - Poslechl jsem si celé album asi 4 x...

  • 28. 4. 2015 21:54

    orbieu (neregistrovaný) 77.87.235.---

    Poslechl jsem si celé album asi 4 x a líbí se mi čím dál více než na první poslechnutí. Je mi celkem jedno, jak Luke Spiller vypadá, hlas má super. Na Oldfieldově muzice se mi líbí opravdová čistota hry, zvládnuté harmonie, melodické riffy a bývávaly i hudební vtipy (narážím na Tubular bells, kdy začal střídat 7/8 takt s 9/8, čili kdo si chtěl podupávat do rytmu, tak mu to brzy přestalo vycházet.....). Osobně miluju album Amarok, pak také skladby QE2 finale, The wind chimes a Tubular bells II.....Jinak na trubce je i amatérská verze Amarok na klavír a basu, prostě nádhera, obdivuju.
    Mám ale rád i prvotiny, jako Cooks Tune,Portsmouth nebo Mikeovy přehrávky klasiky od Vivaldiho nebo Rossiniho. Taky remake Johanna Sebastiana Bacha - In dulci Jubilo je zajímavé (asi 3 x rychlejší než je Bachův origoš).
    Shrnuto, jsem rád, že Mike Oldfield ještě vůbec něco vydal.....vzhledem k jeho věku je to pro mně už jedině bonus (u mně má splněno). Je už proboha ne žádné další Tubular bells IV nebo extract z těch prvních tří.