[9] Hm, tak je to asi jinak než jsem myslel. Strany získávají příspěvky za každý platný hlas. Neplatné hlasy se prostě vyřadí a hotovo. Jako symbolické gesto (chci volit ale nemám koho) to dejme tomu funguje, ale prakticky tím člověk ničemu nepomůže.
Já si myslím, že základní chyba je v přístupu médií. Média zviditelňují především parlamentní strany, vládní a velké opoziční strany. Veřejnoprávní ČT zve do předvolebních diskuzí zástupce stran vyloženě na základě vlastních předvolebních průzkumů.
V principu je to ale těžce nespravedlivé, protože se tak neustále dostávají do povědomí jen ty strany, které mají vliv na veřejné dění a lidi si o nich můžou udělat obrázek každodenně (a navíc mají fůru prostředků na kampaň). Vzniká tak bludný kruh.
Kdyby k tomu bylo přistupováno naopak - to znamená prostor v médiích by dostávaly striktně pouze ty strany, které sice kandidují, ale dosud v parlamentu nebyly, situace by byla zásadně odlišná.
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 32 911×
Přečteno 27 699×
Přečteno 27 622×
Přečteno 23 437×
Přečteno 21 598×