Hlavní navigace

Názor ke článku iPad očima Linuxáka od tomfi - Do diskuse: Ipad si určitě nepořizujte. Na práci je nejlepší...

 • 29. 8. 2011 8:03

  tomfi (neregistrovaný) 193.222.130.---

  Do diskuse:
  Ipad si určitě nepořizujte.
  Na práci je nejlepší HW klávesnice, plný multitasking, široká nabídka aplikací, možnost volných aktualizací a přechodů mezi nimi, včetně přechodu mezi různými OS. Min. jeden 21" display (aby se vešlo vedle sebe více aplikací), lépe pak 2 monitory.

  Ale pokud chcete investovat do tabletu
  - na surfování,
  - sledování podcastu a videí (ne flash)
  - hraní her,
  - jako doplňkové emailovací zařízení,
  - "nouzové čtecí zařízení" (nouzové ve srovnání s e-ink čtečkou na jedné straně a s možnostmi plného počítače na editace a revize dokumentů na straně druhé, smartphone fakt neberu vůbec v potaz),
  - zařízení o které se v nemusíte starat, jenom kontrolovat stav baterie,

  a smíříte se s faktem, že budete s rodinou bojovat o právo přístupu k němu, tak si pořiďte IPAD.

  Pokud chcete mít FLASH, pocit cool svobody, volnosti, oželíte výhody jedné HW a SW platformy pro kterou je přesně vyvíjen a testován software a chcete se zaobírat i údržbou, nastavováním a laděním, smíříte se s faktem větší nabídky aplikací, které jsou odladěné pro různá zařízení pak jednoznačně ANDROID.

  Každopádně doufám že se najde dost lidí ochotných jít do androidu, protože monopol není výhodný pro zákazníka. Zároveň doufám že mnoho vývojářských společností a zákazníků zůstane věrných iOSu, aby pokračoval neustálý přísun dobrých aplikací a her za nízkou cenu :)

  PS k článku: Jednu nevýhodu nezmiňujete, řekl bych pro linuxáře a adminy důležitou. A to že do IPADU si nic nemůžete naprogramovat, ani jednoduchou aplikaci, dokud nevypláznete 99 dolarů ročně. Až pokud zaplatíte, můžete vyvíjet jednak pro sebe, do svých zařízení, ale zároveň můžete rovnou i prodávat aplikace na APP storu (reálně můžete prodávat jenom aplikace, které projdou vstupním filtrem).