Hlavní navigace

Názor ke článku iPad očima Linuxáka od corwin78 - [19] Myslím, že hlavní nevýhodou iPadu, potažmo všeho...

 • 24. 8. 2011 9:56

  corwin78 (neregistrovaný) 131.207.242.---

  [19] Myslím, že hlavní nevýhodou iPadu, potažmo všeho od Apple je absolutní uzavřenost těchto produktů, což je na konci zdůrazněno. iPad může být sebelepší, ale pokud ho nepřipojím ke svému laptopu s Kubuntu, tak si ho může Jobs strčit do špic. Navíc on ten iOS zase není žádný zázrak (např. tragický multitasking) a Apple aplikace na něm jsou opravdu až příliš jednoduché, ořezané, což naštěstí řeší produkty třetích stran, ale tam zase chybí lepší podpora ze strany iTunes.

  Osobně považuji iPad za dobrý produkt, pro uživatele Mac OS X dokonce za vynikající produkt, ale pro ostatní může být jiná alternativa lepší, pro některé dokonce musí být, ale to zase jen opakuji to, co už jsem v blogu napsal.

  Co se týká WebOSu to je systém který jsem si měl možnost osahat alespoň přes SDK a velmi se mi líbíl. Android 3.x jsem ještě fyzicky neviděl, ale recenze, které jsem četl, byly velmi pochvalné.

  Apple už prostě není etalon, výlučný a jediný výrobce dobrých produktů. Konkurence dotáhla a někde předehnala. Nyní bude pro Apple hlavní problém ztráta exkluzivity, která už díky masovosti prodejů nastala a jsem velmi zvědavý, jak se s tím Apple popere. Já osobně bych viděl jako nejlepší způsob větší otevřenost jejich produktů, jinak za pár let dnes raketově úspěšná firma, které celkem fandím (navzdory její filozofii, která mi není vůbec blízká) spláče nad výdělkem, tedy spíše prodělkem.