Hlavní navigace

Názor ke článku 4 nezbytné programy, kvůli kterým nemůže nikdo používat linux od freem4n - Opravdu jsem nepřečetl všechny příspěvky, na to nemám...

  • 16. 12. 2009 15:13

    freem4n (neregistrovaný) 89.102.33.---

    Opravdu jsem nepřečetl všechny příspěvky, na to nemám sílu, takže to co napíšu tu už možná někdo psal:

    Nechápu, proč by měl být dual-boot "prohra pro linux". OS je jenom nástroj. Je to "jenom" kolekce programů zajišťující komunikaci mezi uživatelem (resp. mezi sw ovládaným uživatelem) a hardwarem. Když si budu chtít něco zahrát, používat CAD nebo jiný windows specifický program, tak si prostě přebootuju do windows. Budu to asi dělat nějaký čas - řádově hodiny a ta minutka-dvě čekání při bootu mě nezničí. Naopak pro veškerou další práci/zábavu preferuji linux. No tak ho použiji. Nemá smysl se hádat o tom co je lepší nebo horší, co má tyhle výhody a tyhle nevýhody. Proč nemůžu používat oboje podle toho jak se mi to hodí? Odpověd je jednoduše jednoslovná. Můžu.
    Takže nechápu flamy linux vs windows. Když je nějaká aplikace lepší nebo jedinečná pod tím a tím os, tak prostě použiji ten a ten os. Jednoduché. Pokud nezvládám údržbu/instala­ci/používání více OS, tak asi nebudu zase tak náročný uživatel a vystačím si s jedním OS, který mi tam dá kamarád, odborník odvedle, a ten mi taky vyřeší všechny problémy se kterými se při používání setkám.