Hlavní navigace

Názor ke článku 4 nezbytné programy, kvůli kterým nemůže nikdo používat linux od Lael Ophir - [126] Když prodáte produkt, a nějaký ten dolar...

 • 15. 12. 2009 14:17

  Lael Ophir (neregistrovaný) 78.102.50.---

  [126] Když prodáte produkt, a nějaký ten dolar z tržby dáte na marketing, tak to není problém. Ale když dáte někomu produkt zdarma, z čeho chcete platit ten marketing? Jak jsem psal: problém je ve způsobu financování Open source.
  Užitná hodnota programů pod DOSem a Win95 byla jaká byla. Konkurence na tom zjevně nebyla lépe, nebo selhávala v poměru cena/výkon.

  [127] No jasně, já vám ta vaše polofunkční SW tamagochi hrozně závidím :). Office používám i s ribbonem. Chcete mi tvrdit, že zvládnete vi, ale nezvládnete ribbon? Jinak jsem se nevrátil z dovolené - prostě jsem přes noc na něco čekal.

  [128] Dokumenty MS Office můžete zachránit i v MS Office. Stačí ve File/Open dialogu vybrat Open and Repair místo Open. Ae kdo ví, možná ty "zachraňované" dokumenty někdo zapsal v OOo. Takových dokumentů jsem pár viděl.

  [129] Mýtus: Linux a open source je psaný zdarma dobrovolníky. Fakta: vývoj kernelu Linuxu platí nadace Linux Foundation. Platinum Members platí 500k dolarů ročně, Gold Members 100k ročně atd. Platimum Members jsou NEC, IBM, Hitachi, Hewlett Packard, Oracle, Intel, Fujitsu a Novell. Všichni členové Linux Foundation platí téhle nadaci v přepočtu přes 100M dolarů ročně na vývoj Linuxu. A to není jediná podobná nadace. Třeba vývoj Gnome a Gimpu platí GNOME Foundation, kterou platí Google, IBM, Motorola, Nokia, Sun a další.

  Jinými slovy platíte duševním nepohodlím za to, že autoři SW odflákli. Já se nedivím. Když ten SW dostáváte zdarma, a vývoj platí nadace, tak holt není dost peněz na kvalitní vývoj, testování, dokumentaci, natož na marketing.

  [130] Zkušenosti je třeba podkládat daty? Moje zkušenost je prostě taková, že například vložím tehdy ještě CD s distrem, zabootuji, na první obrazovce vyberu jazyk, a už druhý dialog má zmršenou češtinu. Nebo že ve Scribusu vyberu objekt, chci ho přesunout, a místo toho se začne rotovat, a následně se rozpadne zobrazování celé aplikace. Nebo v KWordu napíšu dvě slova s diakritikou, dám Print Preview, a místo českých znaků jsou tam otazníky. Všechny tyhle věci se opravdu staly v "ostrých" verzích různých dister. Hlubší zkoumání pak ukazuje celé hromady problémů.

  Chcete další příklad? EasyTag všichni chválí. Takový hnus! http://www.root.cz/clanky/easytag-poradek-v-hudbe/nazory/218770/

  [133] Stěžuje si na Linux? Troufnul si moc, rovnou ho uškrťte :)