Hlavní navigace

Názor ke článku 4 nezbytné programy, kvůli kterým nemůže nikdo používat linux od Tom - Mě to tedy docela pobavilo, přečetl jsem si...

 • 15. 12. 2009 10:58

  Tom (neregistrovaný) 78.80.11.---

  Mě to tedy docela pobavilo, přečetl jsem si všechny komentáře, souhlasím i nesouhlasím.
  Pro mnohaletého Windowsáka je to pro mě těžké, ale už dva roky bojuji a teď přemýšlím proč? Je to trochu otázka filozofie, myslím, že nejde korektně srovnávat neziskový a komerční sektor. Na všech zmíněných "veledůležitých" aplikacích pracuje spousta lidí, kteří dostanou zaplaceno - chodí do zaměstnání a chtějí se mít dobře. Na druhé straně většina věcí okolo Linuxu je o dobrovolnosti, volném čase (třeba při studiu informatiky), i když určitě ne všechno (ale to jde spíše o úžeji zaměřené aplikace typu Maya...).
  Pro mě je vše kolem Linuxu víc "rodinná" záležitost - po vlastním bráchovi nebudete chtít peníze za pohlídání dětí, od souseda možná, atd...
  Udělalo se hodně práce na to, že je Linux neziskový a tohle chci podpořit. Něco jako Fair-traid (jen se platí duševním nepohodlím).

  Jednou mi někdo dával za příklad stav s 8bit. počítači v 80tých letech - na začátku neuměly skoro nic a na tom stejném železe nakonec byly i grafické editory, náznaky 3d... A to je podle mě problém dnešních PC vs. komerční soft. - vše se dohání hrubým výkonem, aby se vydělalo, ladění je jen pro nadšence.
  Tak držím palce nadšencům a těm ostatním bych přál trochu širší úhel pohledu.