Hlavní navigace

Názor ke článku 4 nezbytné programy, kvůli kterým nemůže nikdo používat linux od stj - Asi jsem ta výjimka. Pro svou práci potřebuji...

  • 14. 12. 2009 10:50

    stj (neregistrovaný) 90.177.68.---

    Asi jsem ta výjimka. Pro svou práci potřebuji pohodlný rychlý 2D CAD se stavební nadstavbou (dělám prováděcí projekty, takže 3D je pro mě zbytečné) - mám řádně registrovaný Autocad LT + nadstavbu CADKON 2D. Není to provozovatelné ve wine - nefunguje tam driver HW klíče. Dále potřebuji SW pro stavební fyziku : Národní kalkulační nástroj - pro zpracování průkazů en. náročnosti budovy - je sice zdarma, ale pouze ve formátu pro MS Excell a kvůli nekompatibilitě Visual Basicu nepřeveditelný do OOO. No a do třetice SW balík Tepelná technika 2009 od doc. ing. Svobody - pro téměř všechny výpočty z oboru stavební fyziky (m.j. i pro posudky na dotace "Zelená Úsporám") - taky kvůli HW klíči a dalším problémům neprovozovatelný ve Wine. No a samozřejmě hry. Nevidím důvod proč kupovat konzoli, když to mé PC zvládne taky. Navíc ke spoustě her se dodávají editory pro vytváření modifikací, které jsou pak konzolistům k ničemu. (Viz např. Neverwinter Nights 1/2, Silent Storm, Morrowind/Oblivion, Fallout nebo nová Dragon Age).
    Linux (dříve Mandrivu, teď Ubuntu) tedy používám v dualbootu s XP pouze jako zavaděč Firefoxu pro bezpečnější prohlížení webu a na přehrávání videa.