Hlavní navigace

Názor ke článku 4 nezbytné programy, kvůli kterým nemůže nikdo používat linux od H13 - Podle mě jde o programy, které zase tak...

 • 13. 12. 2009 22:11

  H13 (neregistrovaný) 95.82.180.---

  Podle mě jde o programy, které zase tak o používání OS nerozhodují. Tipuju, že cílem článku bylo zesměšnění názoru, že AutoCad a nějaká hra odrazují lidi od používání Linuxu, ale jak autor napsal, tyto programy používá malé množství lidí, takže nemohou být brány v potaz jako příčina pro nepoužívání Linuxu, ale také by neměly být brány jako podklad pro ironický článek.

  Co se týče např. zpracování fotek a grafiky, problém pro používání na Linuxu je spíše to, že neexistuje větší výběr. Např. GIMP (který mě osobně nesedí, jediný přínos pro mě osobně byla možnost zautomatizovat nějaké funkce za pomocí Lispu) a Inkscape. Zatímco uživatelé Windows si mohou vybrat. Nesedí jim Adobe Illustrator, tak sáhnou po Corel Draw, nesedí jim Corel Draw, pak zkusí Inkscape, atd. (to stejné se zpracováním fotek).

  OpenOffice nemá cenu komentovat (Je směšné, když vidíte jak firma koupí MS Office a použije ho na napsání pár dopisů ročně). Ale zase je to o výběru. Nestačí mi OpenOffice, pak si koupím MS Office nebo jiný office (možnost výběru na Windows je prostě větší)

  Co se třeba řeší v mnoha firmách, není AutoCAD, ani hra, ani kreslící program, ani kancelářský program (hodně firem používá OpenOfiice na Windows, hodně firem už prostě místo vytváření dokumenů používá email), ale např. účetní program, ekonomický software, atd. Výběr na Linuxu je prostě ... v podstatě neexistuje a programy jako MoneyS3 a Pohoda (přehlednost a funkčnost) a jim podobné prostě na Linuxu nenajdeme. Bankovní aplikace? Atd. Atd.

  Ale podle mě je nesmysl uvádět tyto programy jako překážku pro používání Linuxu, stejně tak vidím jako nešťastné toto v nějakém článku ironizovat.

  Používám Suse a WinXP