Hlavní navigace

Názor ke článku 4 nezbytné programy, kvůli kterým nemůže nikdo používat linux od Leinad - No, pro mě osobně je tu jiný problém....

 • 13. 12. 2009 16:15

  Leinad (neregistrovaný) 89.102.201.---

  No, pro mě osobně je tu jiný problém. ČVUT. Mám nainstalovaný Linux, chtěl používat jen Linux (používat dual-boot je dle mého názoru prohra Linuxu - u Windows nikdo nepoužívá dual-boot, u Linuxu velké množství lidí). Prohrál jsem, mám dual-boot... Protože:

  Semestrálka z ekonomiky. Máme odevzdávat semestrálku ve formátu .doc, vysloveně je tam napsáno, že žádný pdf ani nic jiného. Když chci udělat semestrálku v OpenOfficech ve formátu .doc, tak v nich neotevřu přední titulní stránku. Takže jsem musel sáhnout po Windows.
  Úkol z Architektury počítačovýc systémů. Máme udělat assemblerovský program na fiktivní procesor a pro ladění máme aplikaci pro staré Windows. Pod Wine to jede, ale mizerně.
  A nakonec, Kybernetika a umělá inteligence. Od začátku mám radost, že tam máme programovat v Javě, takže pod Linuxem to pojede v pohodě. Omyl. Včera jsem si musel začít instalovat NetBeansy pod Windows, protože vzorový program, který máme dále upravit, jde spustit jen pod Windows...

  A to jsem vypsal jen příklady problémů, co se mi staly v tomto semestru.