Hlavní navigace

Názor ke článku Warez na kolejích, kdy tohle skončí? od BLEK. - [75]: "Také je nutné zaplatit propagaci, výrobu, logistiku,...

 • 18. 12. 2007 8:07

  BLEK. (neregistrovaný)

  [75]: "Také je nutné zaplatit propagaci, výrobu, logistiku, a maloobchod také není charita. Prodavači, majitelé krámu, majitelé budovy kde krám sídlí, ti všichni musí být placení. Pak tu máme DPH... Kde jsou ti paraziti?"

  Sám jste je vyjmenoval. Tohle všechno jsou paraziti, kteří by nemuseli existovat, kdyby se ta hudba dala stahovat z netu.

  "Kdyby každý zaplatil USD 3 za WinRAR, nemusel by stát USD 30"

  Spíš bych to viděl tak, že kdyby každý musel zaplatit USD 3 za WinRAR (obsahoval by v sobě nějakou ochranu, aby nefungoval neplatícím zákazníkům), tak ho nebude nikdo používat a použije místo něj něco jiného.

  "K exkluzivním smlouvám: vydavatel zaplatil Gottovi celkem zajímavé peníze za jeho dílo. Myslíte, že by mu něco zaplatil, kdyby Gott mohl to dílo kdykoliv prodat někomu jinému za 10% ceny, nebo ho legálně dát na inet? Asi ne, protože by jeho investice (platba za dílo) mohla být okamžitě znehodnocena. Tohle vám fakt nedochází samo od sebe?"

  Pokud člověku jde o ty peníze, pak ano, pak je to optimální strategie. Pokud mu jde o dílo samotné, pak už není. Když budu dejme tomu u IBM programovat systém OS/2 a pak nějaký manažer bouchne do stolu a řekne, že se to celé ruší (což se opravdu stalo), co proti tomu můžu dělat? Nic. Z celého projektu mi zbydou právě jen ty peníze.

  (nevím, jestli v hudebním průmyslu jsou smlouvy jsou nějak chráněny proti pohřbení díla vydavatelem --- v oblasti programování vím jistě, že nejsou chráněny nijak)

  "z jakého titulu chcete smluvním stranám omezovat sjednávané podmínky?"

  Z toho titulu, že tím vytvářejí monopoly. Zkuste si za vlastní peníze nahrát CDčko, prodávat ho za 50 korun, a donést ho rádia nebo do televize s přáním "nasaďte mi to do hitparády". Jim je úplně jedno, jestli je to CDčko dobré nebo špatné, prostě ho nepřehrají, protože za tím nestojí velká firma.