Hlavní navigace

Názor ke článku Linux vlastně netáhne ekonomiku IT od LO - [39] MS Office je okalizovaný dlouhou řadu let,...

 • 27. 12. 2007 9:21

  LO (neregistrovaný)

  [39] MS Office je okalizovaný dlouhou řadu let, a hlášky v maďarštině může házet jen tehdy, když si nainstalujete maďarské patche, nebo produkt se sdílenými komponentami v maďarštině.

  Word na jehličkové tiskárně tiskl bez problému (stejně jako AmiPro, nebo jiného pro Windows). Klasik neuměl hinting, což v nízkých rozlišeních vedlo ke vzniku nepřirozených mezer mezi písmeny.

  Samozřejmě i Vista nabízí nové věci, a není jich málo. Dále staré modely výrobků ani staré verze SW na trhu nezůstávají trvale. Zvláště u SW byl vyvstal problém s podporou. Mimochodem MS podporuje SW velmi dlouho - Windows XP byy uvedeny 31.12.2001, běžný support končí 14.4.2009, a rozšířený support 8.4.2014.

  Dnes si člověk místo Visty může objednat XP, i když nevidím důvod. Licence XP budou v prodeji až do 31.1.2009. Nevím, kde berete informace o tom, kolik lidí downgraduje Vistu na XP. Možná jste pár takových lidí viděl, ale v praxi taková potřeba není.

  MS má i Vistu "light" (Home Basic), což je levná verze.

  Opičí hmaty se nekonají. Česká klávesnice je odvozená z německé (původně se sem vozily německé psací stroje, kterým se předělala jedna klávesa na čárku a háček, později se použilo těch 9 kláves ěščř...). A německá PC klávesnice má @ na AltGr+V. Na některých českých klávesnicích u V najdete i zavináč, na některých nenajdete ani znak kroužek. Instalace Windows mají vkládání znaků shodné (pokud je vybrán shodný layout klávesnice). Mimochodem často si tu linuxáci stěžují, že se Windows nedají dost ohýbat (což je nesmysl). Vás zjevně rozhodí i dva layouty české klávesnice ;)

  [40] Prořezat v kontextu znamená odstranit vybrané komponenty.