Hlavní navigace

Názor ke článku Linux vlastně netáhne ekonomiku IT od LO - [4] Word zaostává za Klasikem? LOL. Klasik byl...

 • 26. 12. 2007 3:49

  LO (neregistrovaný)

  [4] Word zaostává za Klasikem? LOL. Klasik byl zajímavou kanceláří pro MS-DOS, ale měl řadu much. Například mizerně rastroval své vektorové fonty v nižším rozlišení, takže výstupy na tehdy ještě běžných jehličkových tiskárnách byly příšerné. Neměl pokročilé možnosti formátování textu (třeba změna barvy pozadí) a odstavců (svázats následujícím) ani pokročilou práci s tabulkami. Vážně jsme uvažovali o pořízení pár tisíc licencí, ale nakonec z toho právě pro nedostatky ve funkcionalitě sešlo. A bylo to dobře - výrobce se složil, a my bychom utopili peníze.

  [5] To je perla...V XP se vkládá zavináč tak, jako na německé klávesnici: AltGr+V. Na QWERTY Alt+2. A jak tu bylo psáno, lze použít Alt+ASCII code (na numerické klávesnici).
  Pokud jste si nastavil na Alt+2 druhou záložku, tak máte samozřejmě tak trochu problém ;)

  [13] Já třeba píšu se 64-bitové Visty, a jsem celkem spokojený. Například GUI je "hladké", nejsou tu žádné ostré přechody, a to je příjemné na oči.

  [21] Windows se také dají "prořezat".

  [27] Většina mobilů, PDA, aut, audio setů a dalších věcí potřebuje upgrade jen proto, že majitelé jsou, vašimi slovy, hovada. Ale svět je takový.