Hlavní navigace

Názor ke článku Linux vlastně netáhne ekonomiku IT od jirka - re: [5] Jan.Simunek Ve woknech musíš použít klávesovou zkratku...

 • 20. 12. 2007 13:44

  jirka (neregistrovaný)

  re: [5] Jan.Simunek
  Ve woknech musíš použít klávesovou zkratku (držet levý alt+6+4) nebo (pravý alt+v)
  Kdyby komunita kolem linuxu věnovala čas k vývoji kompatibilnějších OS s hardwarem, vyvíjela jednoduší instalátory, tak by windows nebyly majoritním OS.
  Pro mě nejsou bezcenným šmejdem, jak je nazýváš, jsem na ně zatím (bohužel) odkázaný. Na linuxech jsem nerozchodil grafárnu geforce nvidia 7300 gt ani internet (tzv. 4g modem od t-mobilu) (edubuntu 7.10 amd64).
  Kompilovat jádro nechci.
  PClinuxOS pro změnu nešel nainstalovat vůbec.
  Na XP funguje vše a funguje to hned. A bezpečnost je dostatečná (antivir, zonealarm, spyboot, xp antispy, firefox, ccleaner, systém a data na jiných oddílech, temp na samostatném oddílu, před instalací něčeho nového vytvořím bod obnovení).
  Rychlost nabíhání systému dostatečná - defragmentovány oddíly, defragmentovány registry, vypnuty nepotřebné služby).
  Vzhled mám upravený pomocí Windows vista Brico packu (používám jen panel. Tapety a nastavení oken používám své.
  Žádné nutné kompilování, žádné problémy, žádná havěť.
  Jen občas předtím, než jsem si nainstaloval zonealarm, tak se mi někdo dobýval do compu.
  Aktualizace stahuji pomocí WUD (windows update downloader) - nemám na tomto pc originální wokna, cracky pomocí Crack downloader (samozřejmě vyčištěný od havěti, ne ta verze, na kterou narazíte při vyhledávání). Sice porušuji autorské právo, ale mám počítače 2 a jednu licenci jsem zaplatil. Jelikož je to an domácí použití, tak mě to nějak zvlášť netrápí.