Hlavní navigace

Názor ke článku Konzervou ve středním věku od Dreit - Jako předchozí komentující, koupil jsem dva Samsungy, RAID0...

 • 24. 12. 2011 12:29

  Dreit (neregistrovaný) 192.162.96.---

  Jako předchozí komentující, koupil jsem dva Samsungy, RAID0 a spokojenost, zato WD jsem během půlroku reklamoval třikrát :)

  Když jsem začínal s GNU/Linuxem, tak jsem míval AMD Athlon 3000+ 2GHz a musim říct, že až na disk (160GB Seagate, občas se sám od sebe s hlasitou ránou zastavil a znova roztáčel) fungoval výtečně. Teda teploty můstku byly podle stupnice nVidie v pořádku (pod 80°C nešel), ale občas se stalo že to padlo. Nakonec jsem sehnal aktivní chladič na můstek a nějakou dobu klid, dokud nezačal pomalu odcházet zdroj. Bohužel že je to zdrojem jsem se dozvěděl až po roce používání a prodeji PC právě bez zdroje spolužákovi. Ale jinak byl perfektní :)

  Teď mám AMD Phenom II 3,1GHz a až na jednu drobnost co mi pomalu plní konzoli (Hardware error, Instruction cache error, bus unit error,....) funguje nadmíru dobře, výkon je o pár úrovní výš a konverze filmu je za chvilku. Boot od GRUBu k loginu tak 5-10 vteřin. Se SW RAIDem se není čemu divit :)
  K tomu mám bohužel i Intel Atom a tam je to hrůza děs běs, boot snad půl minuty k loginu a po přihlášení celá věčnost než to přechroupe všechno ostatní. Zase pravda že 5400RPM disk asi taky hraje roli. V něm mimochodem odešla wifi, po 3 reklamacích jsem byl poslán do jistých míst s tím, že wifi funguje a jsem lama.

  A nakonec mám Intel Pentium II jako printserver. Běží na 266MHz, protože deska už je trochu střelená - po změně frekvence zatuhne (občas začne něco topit), polovinu nastavení i přesto že má novou baterku zapomene, neumí disky nad 32GB (dřív uměla, pak se v noci ozvala rána a už nešly) a tak dále. Ale na tisk postačuje perfektně, k tomu cron pravidelně spouští ping, dělá statistiky a uploaduje na FTP grafy. Mám tam dvě 32MB 66MHz ECC RAMky, ale deska i přesto že to umí, tak odmítá s ECC pracovat. Dokonce už i odmítá používat jinačí paměti než 66MHz. Bohužel když dám JEN 66MHz, tak taky nenaskočí :-o Takže nakonec je konfigurace 32+32+64 (poslední ne-ECC 133MHz) a s tím PC konečně naskočí a začne hledat disky. Flash PATA disk obsahuje /boot a zbytek systému je na 40GB PATA disku přes USB redukci do PCI USB 2.0 karty.....protože při připojení do onboard USB 1.1 použitelnost opravdu klesla na nulu.
  Na to že jsem všechen ten HW dostal jako dar, tak si nemůžu stěžovat, nejdražší byla výměna větráků aby se u toho dalo spát :)