Hlavní navigace

Názor ke článku Je libo 3 kila kódu? od Miloslav Ponkrác - Já sice nejsem zastánce minimální velikosti binárky, ale...

 • 31. 12. 2007 14:54

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  Já sice nejsem zastánce minimální velikosti binárky, ale jinak musím souhlasit s lol. Dnes je programátor v 99% stejné řemeslo, jak paní montující u pásu. Spousta "programátorů" dokáže jen vizuálně vykreslit formulář a jeho největší know how je nabušit několik řádků do obsluhy události. Dnes se všichni předhánějí v tom, jak "jednoduché je programovat" a podle toho to vypadá. Opravdu zlaté časy, kdy programátor něco musel umět.

  Mě už vůbec nepřekvapuje, když od profesionálního programátora uvidím multithreadový program, který mezi thready sdílí stovky globálních proměnných bez jakékoli synchronizace - to už je běžná věc, vždyť ono to zničí data jen zřídkakdy a spadne taky jen sem tam.

  Mě už vůbec nepřekvapuje, když dlouholetý databázový programátor řeší na fóru syntaxi SQL příkazu a diví se tomu, že indexy mohou zrychlit databázi.

  Už se nedivím tomu, že dlouholetý profesionální programátor nezná ani jednu metodu setřídění pole a hašovací tabulka je pro něj high tech super technologie, kterou nechápe.