Hlavní navigace

Názor ke článku HTML tabulky na web: jiný úhel pohledu od Riff - "Dovolím si tvrdit, že uvedené příklady by se...

 • 25. 10. 2012 21:38

  Riff (neregistrovaný)

  "Dovolím si tvrdit, že uvedené příklady by se s tabulkou také nechaly udělat ... a celkem jednoduše i bez tabulek vnořených."

  -- Tak to si hodně věříš. Ty příklady jsou responsivní a mezi jednotlivými kroky jsou často dost výrazné změny v layoutu. Tohle prostě tabulkama neuděláš.

  "A nemyslím si, že formátováním stránky tabulkou sviním web. Návštěvníci to stejně nepoznají a indexačním robotům to nevadí."

  -- Zrakově nebo jinak postižení návštěvníci to určitě poznají. Vyhledávače jako google, yahoo nebo bing už dneska počítají s HTML5 mikrodaty a do budoucna budou pracovat s celým HTML5 markupem. A když už kvůli ničemu jinému, tak prostě proto, že tabulky jsou určené pro výpis tabulkových dat a ne pro tvorbu layoutu. Sice už to tu padlo tak 100x, ale jak vidno, neuškodí to zopakovat.

  "Navíc mám pocit, že současné stránky považují jejich uživatele za blbce, když jim obsah na sebeširším monitoru servírují v úzkém sloupci uprostře širokých okrajů"

  -- Mít stránku po celém 24" monitoru mi nepřipadá moc uživatelsky přívětivé. Číst věty natažené na 1920px a po jejich dočtení neustále hledat začátky řádků asi není zrovna to, po čem většina lidí touží.

  "Já stránky na těchto verzích prohlížečů čas od času otestuju. Ono se to hodí, neboť prohlížeče v některých mobilních zařízeních toho o moc víc neumí."

  -- Logicky bude asi lepší otestovat to přímo v těch mobilních prohlížečích. A jinak není pravda, že toho moc neumí, dneska už jsou to z většiny plnohodnotné prohlížeče.

  "jak to poškozuje toho, komu je taková stránka dodána?"
  "Netvrdím, že se vyhýbám CSS, ale na některé věci je prostě tabulka jednodušší."

  -- Takže naposledy: "tabulky jsou určené pro výpis tabulkových dat a ne pro tvorbu layoutu".