Hlavní navigace

Názor ke článku Google DNS... co ještě Google nemá? od Jiří Pagáč - 3: Webová historie je služba, kterou Google nabízí...

 • 8. 12. 2009 14:27

  Jiří Pagáč (neregistrovaný) 147.229.208.---

  3: Webová historie je služba, kterou Google nabízí už několik let. Já ji mám aktivní od 11.srpna 2005. A co je největší překvapení - aktivoval jsem si ji dobrovolně.

  Ostatní vyhledávače také logují co a kdo to hledá. Většinou nabízí nějaký ten freemail, aby mohli spárovat aktivitu s konkrétní osobou, když už se nemohou spolehnout výlučně na IP adresu. (Až přijde IPv6 bude vše mnohem jednodušší. :-))

  Nuže, Google poskytuje vyhledávání, historii, mail, jabber server, dns a kdyby poskytoval NTP server, tak na něj budou lidi nadávat, že loguje, kdy si kdo synchronizoval hodiny.

  Webovou historii můžete vypnout, můžete se odhlásit a co víc, nemusíte vůbec služeb googlu používat. Osobní údaje samozřejmě zneužít může, ale udělal by to jednou a v tomto byznysu by skončil.

  A pak, na čem myslíte, že (a to všichni provozovatelé podobných služeb) se trénují a učí algoritmy, které pak hodnotí relevanci výsledků a reklamy?