Hlavní navigace

Názor ke článku Je MIT či BSD licence méně svobodná než GPL? od CHYBA: Jméno je povinná položka. - [33] Kvalita příspěvků se hodnotí dle stylizace a...

  • 28. 12. 2007 17:28

    CHYBA: Jméno je povinná položka. (neregistrovaný)

    [33] Kvalita příspěvků se hodnotí dle stylizace a použitých argumentů, ne dle toho, zda se autor podepsal jako "Pavel", "prc" a nebo "Tomáš Novotný, rč. 571023034".

    Je poměrně jedno, jak situace vypadala před dvaceti lety a nezáleží na tom, kolik u nás bylo IT odborníků. Dle popsané situace leží odpovědnost zcela na tom, kdo to tehdy odsouhlasil.
    Když nebudu rozumět autům a koupím něco, co bude způsobovat problémy (např. traktor Zetor jako taxi vůz pro osobní dopravu), nezáleží na důvodu, proč autům nerozumím, proč jsem se neporadil nebo si nenajal odborníka. Důsledem jsou problémy vzniklé v důsledku mé chyby. Tečka. A spekulovat nad tím, že kdyby se Zetor vyráběl ve variantě "Extra cab", jako taxík by byl použitelnější (viz vaše spekulace nad tím, že kdyby se bývala použila licence ta a ta), je pouze mudrování nad zmenšením následků a nikoliv řešením příčiny.