Hlavní navigace

Názor ke článku Je MIT či BSD licence méně svobodná než GPL? od CHYBA: Jméno je povinná položka. - Baví mne lidé jako [21], kteří reagují na...

 • 27. 12. 2007 10:01

  CHYBA: Jméno je povinná položka. (neregistrovaný)

  Baví mne lidé jako [21], kteří reagují na něco, co vůbec v původním článku není. Botanicus si nestěžuje, že musí GPL používat, ale sděluje důvody, proč jí nepoužívá.
  Reakce [21], že Botanicus GPL používat nemusí, je pak zcela mimo mísu. Jako bych napsal, proč nemám rád sladké a nějakej jouda poté objevil Ameriku, že sladké jíst nemusím.

  Vůbec je celý příspěvek [21] dost mimo. Brekot u firmy, která si zaplatí vývoj SW na zakázku a nevadí jim, že nedostanou zdroje, nemá být brekotem nad uzavřeným kódem, ale nad blbostí toho ve firmě, kdo takovou smlouvu podepsal.

  Mám dojem, že Botanicuse poměrně chápu. Pokud bych chtěl jako vývojář virální GPL použít, musím si klást otázku, jakouže svobodu mi GPL dává, když mě nutí otevírat jiné, přímo nesouvisející části mého kódu. Plně souhlasím s tím, že BSD/MIT je podstatně svobodnější - k ničemu mně nenutí a svobody mi dává podstatně více.