Hlavní navigace

Názor ke článku Typy programátorů od Marek - Neříkal bych tomu genialita. Spíš talent, který někdo...

 • 4. 11. 2013 21:32

  Marek (neregistrovaný) 84.242.74.---

  Neříkal bych tomu genialita. Spíš talent, který někdo od Boha má a někdo ne. A v Čechách ve firmách jich moc není, protože je firmy nepotřebují. Stačí jim levnější. Proč platit někoho, koho nepotřebuji.

  I když to může znít pyšně, vím, že mám na programování velký talent (od návrhu po realizaci). Z lidí, co jsem v Čechách osobně znal, bych za velmi talentovaného programátora považoval jednoho mého spolužáka ze střední. Ten skončil tuším někde v Irsku nebo kde. Pak už "osobně" znám jen dobré programátory, chcete-li akademiky,

  Ale mám tu kliku, že můžu pracovat s různými velmi talentovanými programátory z celého světa (a je jedno odkud). Člověk se od nich hodně naučí a prostě to většinou tak nějak funguje.

  K akademikům? Já na VŠ nikdy nešel, protože jsem to prostě nepotřeboval a neměl jsem zbytečně volných 5 let (a v opravdu dobrých firmách kde chtějí talent to nikdo neřeší). Ale to neznamená, že jsou akademici špatní. Je plno dobrých programátorů, kteří sice nemají přehršel talentu, ale dobrá škola jim prospěje, takže dokážou být velmi užiteční a minimálně když o programování mluví, zní to na úrovni.