Hlavní navigace

Názor ke článku Potřebují programátoři VŠ? od Karol - @34: souhlas, normální bývalo, že na strojařinu jde někdo,...

 • 13. 11. 2013 20:05

  Karol (neregistrovaný) 88.103.96.---

  @34:
  souhlas, normální bývalo, že na strojařinu jde někdo, kdo má na to hlavu. Dnes? Ono je to o něčem jiném, někdo, kdo má buňky na programování a je dobrí jako středoškolák by po vystudování VŠ(tím nemyslím ala plzeň byl o level výš jako programátor. Byli časi kdy polovina VŠ byla dálkově studující co vyslal podnik, protože se jak středoškoláci ukázali hlava na obor ve kterém dělali.

  Tady jsou jenom keci SŠ stačí, jo pokud na to máš buňky a stačí ti být šedý průměr pak SŠ stačí a v klidu se uživíš. Jó sranda začne při sklidnění bouřlivého rozvoje. Jako u nás ve firmě (cca 70k lidí v evropě), IT bralo každého, kdo uměl, vzdělání nikoho nezájímalo. Teď, přijde na pohovor 100lidí, s toho tak 70procent středoškoláků, zbytek VŠ. Bohužel pro SŠ se dá přednost VŠ co má stejné schopnosti, je pro firmu větším přínosem.

  @35:
  U nás je programátor, který když si na místě určeném na kouření nedá čmoud marjáky nefunguje. Můžu o něm prohlásit, že je nepoužitelný? Třeba se mu to čte lépe bez zalamování, že vám se zalamováním? To je myslím váš problém ne jeho...

  @37:
  A pak zde máme desítky až stovky jiných jmen co mají VŠ. Tedy koreluje VŠ s možnotí mít úspěch. Že existuje výjimka? To má potvrdit co?

  P.S. Ale opakuji, že je problém že VŠ dnes má každá dilina. Mělo by se to vrátit k tomu co bývalo. VŠ 10-15procent v populaci a příjem jenom jestli na to mají (tj. strojařinu by neměl studovat někdo, kdo nemá prostorovou představivost apod.) Pak když někdo kdo má hlavu na to vystudovat VŠ a zvýšit svoje schopnosti(i když pro svoje mládí si myslí, že je to nahovno) a vidí plzeňáky si řekne, prooooooč bych to dělal.....