Hlavní navigace

Názor ke článku Potřebují programátoři VŠ? od Honza77 - Mám zkušenosti s MFF UK. Nemyslím, že by...

 • 12. 11. 2013 21:23

  Honza77 (neregistrovaný) 80.188.70.---

  Mám zkušenosti s MFF UK. Nemyslím, že by tam někoho naučili prakticky programovat. To prostě člověk musel dělat ze zájmu sám a pokud možno už dávno předem, než na školu šel. Přímé využití některých předmětů v běžné praxi je dost malé nebo žádné. Ale jinak přesto se tam člověk dozvěděl řadu zajímavých věcí a udělal si takový všeobecný přehled - zejména v té teoretické rovině. To vidím celkem pozitivně, protože do studia teorie by se člověk typicky sám nehrnul.

  Jinak musím říct, že ze zkušenosti se ve většině případů spolupracovalo se studenty/absolventy školy mnohem lépe než s ostatními a to již v prvních ročnících. Zejména při návrhu řešení (software design), algoritmech apod. Zda za to může škola nebo se prostě schopní lidé se společným zájmem koncentrovali ve škole (a ostatní hned vyhodili nebo nepřijmuli), to je otázka. Resp. bude to určitě od každého trochu a jde jen o to, co má jaký podíl. Také znám některé programátory, kteří chodili na jiný obor než programování (fyzika, matematika). A také jde o velmi schopné programátory.

  To, že záleží na konkrétní VŠ, je jistě také pravda. Ale mnohem víc než na škole záleží na konkrétním člověku.

  Že dobrých lidí bude v populaci VŠ procentuálně více, to je asi jasné. Přesto jistě existují lidé, kteří na žádnou VŠ nechodili, a jsou velmi dobří.