Hlavní navigace

Názor ke článku Potřebujeme vynikající programátory? od Honza - "Vynikající programátor je ... někdo s kvantem znalostí,...

  • 28. 4. 2014 8:24

    Honza (neregistrovaný) 2001:67c:2594:----:----:----:----:----

    "Vynikající programátor je ... někdo s kvantem znalostí, jež přesahují IT (kromě nezbytné matematiky se jedná o různé mezní obory jako bioinformatika, chemoinformatika, komputační lingvistika apod., to už je individuální), ..."

    Myslím, že jste se spíš snažil definovat vynikajícího mezioborového specialistu. Ani ta matematika (na víc než středoškolské úrovni) není většinou nezbytná, samozřejmě schopnost přemýšlet na úrovni matfyzáka ano, ale vážně nevím, na co by byl normálnímu špičkovému programátorovi třeba Lebesgueův integrál, pokud nepíše nástroj pro matematiky. Jasně, pokud někdo dělá grafiku, musí něco vědět o geometrii, na spoustu věcí se může hodit statistika (ale opět většinou jen selský rozum matfyzáka + středoškolská metematika) atd., ale třeba na to, abyste např. napsal nejlepší SIP klient (šachový motor, http server, jádro OS, ...) na světě opravdu až tak moc mamematiky nepotřebujete.