Hlavní navigace

Názor ke článku Nerozumím... od ondra.novacisko.cz - @13 "Pokud nechápete rozdíl zpracování zpráv ve statických a...

 • 24. 11. 2011 14:25

  ondra.novacisko.cz (neregistrovaný) 2a02:598:7000:----:----:----:----:----

  @13
  "Pokud nechápete rozdíl zpracování zpráv ve statických a dynamických jazycích, sorry. Ale možností zpracování názvů jako je v dynamických jazycích prostě v C++ na standardních třídách C++ nedosáhnete, kdybyste se rozkrájel."

  Evidentně jste za tu dobu neobjevil podobnost. Váš boj.

  "Možná bych Vás mohl poučit, že C++ nemá v programu typy, typy má pouze modul. Tedy určení typu v programu není a nemůže být z principu C++ jednoznačné."

  Blábol

  "Proto se C++ standard ani Microsoft do lepšího RTTI, nebo optimalizovanějího RTTI nehrne. Protože jsou v tom háčky typu, že typ IInterface může v modulu A být úplně něčím jiným, než v modulu B."

  Blábol

  "Takže jak standard C++, tak Microsoft, tak další mají důvod mírnit lidi v používání RTTI. Vzhledem k tomu, že typu jsou vázány na modul nikoli na program, se v tom dá udělat pár ošklivých kopanců a nemá to rozumné řešení"

  Blábol

  Ono v jiných jazycích ani moduly nejsou, takže proto to jsou všechno bláboly. Typovou komaptibilitu si samozřejmě v rámci třeba distribuovaného vyvýjeného systému musíte zajistit sám, to za vás neudělá nikdo, ani dynamicky typovaný jazyk. Maximálně tak zkrz knihovny, které se dají napsat i v C++.