Hlavní navigace

Názor ke článku Jaký jazyk jako první? od juras - Jakožto amatér, co si nicméně už pár jazyky...

  • 20. 2. 2014 22:07

    juras (neregistrovaný) 46.13.137.---

    Jakožto amatér, co si nicméně už pár jazyky prošel (Basic, C/C++, Java, PHP, ...) bych asi v dnešní době začal Scratchem, jelikož je to takový víceméně moderní názorný basic (oproti basicu však strukturou více připomíná dnešní jazyky), na kterém lze snadno ukázat základní principy bez nutnosti řešit syntaxi, ani cokoliv jiného.
    Poté bych asi podle toho, jak to daný člověk myslí vážně šel buď do Pythonu, jakožto cesty nejmenšího odporu k funkční aplikaci, nebo zde zmíněnému z počátku osekanému C++, které při použití současných knihoven (Qt) je v praxi možné taktéž používat velice efektivně a bez nutnosti neustále řešit železo. Výhodou C++/Qt je na druhou stranu fakt, že ve chvíli, kdy se z výkonnostních či výukových účelů je potřeba dostat na železo, nejedná se o cestu příliš složitou.
    Co mě dokáže fascinovat je, když u nás ve škole někdo přijde se složitým numerickým výpočtem zbastleným v Matlabu a pak tím několik měsíců škvaří velkej výpočetní server, když by to v nějakém rozumném C/C++ mohlo běhat mnohem rychleji.