Hlavní navigace

Názor ke článku Jaký jazyk jako první? od Ondrej Novak - [68] Já mám jen obavu s ostatních jazyků...

  • 20. 2. 2014 9:20

    Ondrej Novak (neregistrovaný) 2a02:598:7000:----:----:----:----:----

    [68] Já mám jen obavu s ostatních jazyků následující. Hodně jazyků je spíš módou. Nedávno se weby dělali v PHP a umět PHP bylo něco extra. Dneska, kdy to umí kdejaký blbec, co sotva dokončil základní školní docházku je možná fajn se PHP učit, ale rozhodně s tím díru do světa neudělám. To samé jiné jazyky. Některé jazyky podléhají zastarání jakmile je hlavní maintainer přestane maintainovat. Tady mám obavu zejména o C# ale také o dalším směřování Javy. Jazyky jako Python, Ruby atd, přestože je dobré o nich něco vědět, tak si nemyslím, že by měli patřit jako stěžejní prvek do jazykového portfolia. Ale tím neříkám, že by byly špatné a jsou firmy, které programátory v Pythonu rádi přijmou.

    Mezi královské disciplíny jednoznačně patří C++. Ten kdo umí C++ se snadno naučí i Javu (a může se třeba vrhnout na Androidy), nebo se naučí ObjC. Zvládne i programova v C, i když si tam bude připadat, jako by mu někdo uříznul prsty na rukou.

    Jazyky typu smalltalk, lisp, prolog bych nechal pro fajnšmekry. Jazyky basic a pascal bych zase přenechal tam, kde se učí základy algoritmů, a tam by měli zůstat.