Hlavní navigace

Názor ke článku Jaký jazyk jako první? od Honik - Podle mého názoru je velmi důležité, na jakém...

 • 19. 2. 2014 17:24

  Honik (neregistrovaný) 147.229.186.---

  Podle mého názoru je velmi důležité, na jakém jazyku programátor začne, protože ho do jisté míry zařazuje. Je to stejné, jako když si si přečtete knížku a pak shlédnete film nebo naopak. To první se vám prostě líbí víc. Proto bych začal něčím, co nováčka nezkazí a dá mu zákadní představu.

  Pro základku (pokud se tam někdo odváží zavést programování) a nižší střední školu rozhodně Karel. Pochopíte cykly a podmínky dřív, než vám dojde, že programujete.

  Problematika ukazatelů se výborně vysvěltuje na BrainFucku, na zbytek je dobré C. Sice jsou s ním zbytečné starosti, ale jen co překousnete těžký začátek, máte v rukou jazyk, který vás učí dobře programovat, protože nic nedělá za vás. Navíc ať si kdo chce co chce říká, není od věci být blízko železu. Alespoň ze začátku ne.

  Pokud se vám C zdá příliš těžké, tak zvedám ruku pro Python, popř. Ruby. Syntaxe primitivní, navíc jsou velmi mocné. Četl jsem dokonce něco o tom, že se v anglicky mluvících zemích uvažuje o zařazení Pythonu do povinné výuky prvního až druhého stupně.

  Velmi mě zaujala myšlenka Code Hero (http://primerlabs.com/). To je myslím nejlepší možná varianta.