Hlavní navigace

Názor ke článku Co zlepšit na českých VŠ? od Ivan Nový - Ano, něco takového vzniká, státní zaměstnanci zotročují ostatní,...

  • 8. 8. 2015 13:51

    Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

    Ano, něco takového vzniká, státní zaměstnanci zotročují ostatní, protože ty rozumné meze jim dovoluje překračovat zákon a mocenské nástroje státu.

    Jinak vycházíte z mylného předpokladu, že vy osobně máte více stupňů volnosti, než ve skutečnosti máte. Například už jen to, co se vám líbí, neřídíte rozumem a vůlí, ale máte to dané, a to ovlivňuje vaše chování více, než vaše úvahy, protože ty úvahy už vycházejí z vašich preferencí, nad nimiž ale rozumem nepanujete. Jste součástí společenství a to se díky těmto danostem, chová jako svébytný organismus, jenže si to neuvědomujete, protože vám chybí potřebný nadhled, zevnitř systému to nikdy není vidět.

    Trochu mi připomínáte pana Macháčka, který se v LN raduje nad tím, jak rakouská škola nefunguje, protože není inflace i když se masivně tisknou nekryté peníze a neuvědomil si, že inflace se nyní skryla do cen akcií, které rostou, aniž by firmy svým jednáním k tomu daly popud, je taky skrytá ve zbytečných investicích placených z veřejných peněz a na dluh.