Hlavní navigace

Názor ke článku Linux! Jedině Linux! aneb Napiš svému ministrovi od K3RT - bart: O programování něco vím. Jak jsem psal,...

 • 17. 12. 2006 19:25

  K3RT (neregistrovaný)

  bart: O programování něco vím. Jak jsem psal, databáze se liší SQL syntaxí, podporovanými funkcemi i optimalizačními technikami. Nakonec si všiměte, že Vera podporuje 3 DB stroje, nikoliv 10. Přizpůsobování dalším DB strojům by bylo náročné.
  S Wordem a webem máte pravdu, jenže WebDAV bohužel neřeší třeba zamykání souborů. U webových aplikací trvám na daleko nižší použitelnosti, komfortu a efektivitě práce. Drag and drop je v podstatě nepoužitelný, ovládání z klávesnice téměř nemožné. Napsat webovou aplikaci, která se chová trochu rozumě, je peklo (viz Outlook Web Access - super interface, ale psát bych to fakt nechtěl). Budoucnost je jasně XAML, ale na rozšíření si ještě počkáme.
  Česká pošta *nejede* celá na Linuxu, to je jen oblíbený mýtus. Na Linuxu (ve znakovém režimu, terminálové spojení se serverem) tam jedou přepážky, které dříve jely na DOSu.

  Proti Linuxu hovoří vyšší náklady na správu (dražší admini), menší SW základna, obtížnější vývoj (třeba nic srovnatelného s MS Accessem). Problémy jsou i s klientským prostředím, viz zde na rootu:
  http://www.root.cz/zpravicky/sjednocovani-linuxoveho-desktopu/
  http://www.root.cz/clanky/proc-trva-vyvoj-flash-9-pro-linux-tak-dlouho/