Hlavní navigace

Martin Hassman: nejen o prohlížečích - Témata označená nálepkou webkit

  • Google Chrome Frame - už nemusíte rušit IE, stačí přidat jeden plugin

    Google právě přišel s kuriozitkou nazvanou Google Chrome Frame. O co jde? Po jejím nainstalování vám v systému stále zůstane prohlížeč Internet Explorer, ovšem bude schopen používat jádro z Google Chrome (tedy WebKit). Ostatně od toho je odvozen název pluginu Chrome Frame, čili frame, který uvnitř využívá Chrome.
    6. 10. 2009 7:33 (aktualizováno)
  • Vyžadujeme iPhone!

    Už hodně dlouho se mi nestalo, abych narazil na stránku, která by mi v prohlížeči nefungovala a vyžadovala po mě prohlížeč jiný než ten, který používám. Obvykle se jednalo o stránky svázané s Internet Explorerem. To se ovšem změnilo. Už i takový Olympus funguje. Dnes jsem po hodně, hodně dlouhé době na jednu takovou narazil a kupodivu po mě nechtěla Internet Explorer, nýbrž…
    3. 10. 2008 20:23 (aktualizováno)
  • K čemu jsou v CSS potřeba vendor prefixy

    V diskusi pod článkem o zavedení vendor prefixů do IE8 se ukázalo, že všem není jasné, proč kaskádové styly něco takového obsahují. Pokusím se to vysvětlit. Napřed upozornění pro všechny kodéry a webdesignery. Vendor prefixy (-moz, -webkit, -o a -ms) až na opravdu speciální případy nejsou určeny pro vás. Můžete se úplně spokojit s tím, že je k životu nepotřebujete, nadále je ignorovat a přestat číst právě teď. Neuděláte žádnou chybu a ušetříte deset minut. Opravdu! Už jste přestali číst?
    23. 9. 2008 11:02 (aktualizováno)
  • Proměnné v CSS implementovány ve WebKitu

    Po zařazení proměnných do kaskádových stylů volala řada webdesignerů (nedávno např. pixy).  Důvod je prostý. Při designování se řada hodnot opakuje (typicky rozměry nebo barvy) a tak možnost definování vlastních proměnných nebo konstant přijde vhod. Letos na jaře bylo webdesignerům dopřáno sluchu (viz zápis ze 4. dubna – odstavec constants). Shodou okolností se tak stalo v den nástupu nových předsedů pracovní skupiny pro kaskádové styly, kterými se stali Daniel Glazman a Peter Linss…
    30. 6. 2008 21:56 (aktualizováno)
  • Acid test 3, sprintující WebKit a skryté poznámky

    Včera byl oficiálně zveřejněn Acid 3. To se řadě lidí líbí, protože mohou opět měřit nějaká čísílka (byť jim často ani nerozumí), některým se to naopak nelíbí, protože to bude odvádět vývojáře od jejich běžné práce. A jak to dopadlo…
    24. 4. 2008 11:45 (aktualizováno)
  • Prohlížeč pro S60 aneb Skoro-WebKit v mobilu

    Co bych to byl za experimentátora s mobilními prohlížeči, když bych po Opeře Mini a Opeře Mobile nevyzkoušel svůj oblíbený WebKit a nenapsal k němu pár postřehů. Tady jsou. Prohlížeč pro S60 sice neběží na čistém WebKitu, ale na skorowebkitu, správně tedy S60WebKitu. Pro účely tohoto článku používám zapůjčený telefon Nokia 6120 classic – User Agent string: Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.2; U; Series60/3.1 Nokia6120c/3.70; Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 ) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Sa
    24. 4. 2008 12:25 (aktualizováno)
  • Marquee v CSS3

    „Tak se nám marquee dostalo do CSS, paní Müllerová.“ Marquee je HTML značka s pohnutou historií. Představená v Internet Exploreru během první války prohlížečů a následně implementovaná v řadě dalších prohlížečů v oné válce poražených. Je to takový pionýr z dob, kdy na nás každá webová stránka blikala a byla plná posouvajícího se textu. Značka <marquee> měla za úkol právě ono svislé nebo vodorovné posouvání obsahu.
    24. 4. 2008 13:23 (aktualizováno)
  • Safari jde pro nás

    Nedávno dorazil prohlížeč Safari v podobě betaverze i na Windows. Ačkoliv první betaverze spíš jen padala, brzo se vše opravilo a nyní již můžeme spokojeně testovat. Překvapivě v češtině nevyšla žádná zajímavá recenze, našel jsem jen jednu úvahu stojící za přečtení Browser Wars II.: Útok Maců. Já se pokusím jen o několik postřehů.
    29. 4. 2008 18:55 (aktualizováno)